سوالات متداول
این طرح با هدف استعدادیابی، استعدادپروری و توانمندسازی کودکان و نوجوانان در زمینه کدنویسی برنامه ریزی شده است.
مخاطبین این طرح سه گروه هستند که عبارتند از:1- کودکان و نوجوانان 2- والدین 3- مربیان
گروه سنی 8 تا 16 سال. ولی کلاس ها بر اساس رده های سنی مجزا می شود و به طور جداگانه برگزار می شود.
والدین گرامی جای هیچ نگرانی نیست با وجود مربیان صبور و آموزش دیده به راحتی این امر قابل اجرا است؛ همان طور که سال هاست در کشورهای پیشرفته دنیا کودکان و نوجوانان در حال آموزش کدنویسی هستند.
آموزش با نرم افزار اسکرچ، به مدت سه ترم برگزار می شود.تعداد ۸ جلسه در هر ترم و هر جلسه به مدت یک ساعت برگزار می شود.
آموزش با نرم افزار اسکرچ، به مدت سه ترم برگزار می شود.تعداد ۸ جلسه در هر ترم و هر جلسه به مدت یک و نیم ساعت برگزار می شود.
آموزش با زبان برنامه نویسی پایتون، به مدت چهار ترم برگزار می شود.تعداد ۸ جلسه در هر ترم و هر جلسه به مدت یک و نیم ساعت برگزار می شود.
دانشگاه های پیام نور کل کشور و آموزشگاه های دارای مجوز از سازمان فنی حرفه ای کشور و همچنین سایر سازمان های طرف قرارداد که در سایت اعلام شده است.
بله، برای مربیان گواهی از سازمان فنی و حرفه ای کشور صادر می شود و شرط آن، قبولی در آزمون است.لازم به ذکر است، دریافت این گواهی به منزله پذیرفته شدن به عنوان مربی طرح صفر تا یک نیست برای این مورد هم گزینش جداگانه ای صورت می گیرد. برای دانش آموزان هم که در کل دوره حضور داشته اند و نمره قبولی را کسب کرده اند، از سازمان فنی و حرفه ای گواهی حضور صادر می شود.
بله، می تواند در طول دوره، اصطلاحات و موارد مورد نیاز توسط اساتید برجسته با صبر و آرامش و در محیط گرم و با نشاط به آن ها آموزش داده خواهد شد.
اسکرچ یک زبان برنامه‌نویسی گرافیکی است که توسط دانشگاه MIT آمریکا پیاده سازی شده است. این برنامه به دلیل سادگی، جذابیت و یادگیری سریع برای ورود به دنیای برنامه نویسی پیشنهاد می شود. یادگیری اسکرچ یکی از بهترین روش‌های تشویق دانش آموزان به کسب مهارت کدنویسی است . بچه ها می توانند به سادگی کارهای متفاوت و جذابی با این زبان برنامه‌نویسی انجام دهند .ایده های خود را پیاده سازی کنند و یا حتی بازی های مورد علاقه خود را خلق کنند.
زبان برنامه نویسی پایتون، زبانی با یادگیری آسان، ساده و کاملا قابل درک است. در واقع این زبان پیچیدگی‌های معمول سایر زبان‌ها را ندارد و پس از برنامه نویسی، منطق آن کاملا قابل درک است.این زبان بواسطه کتابخانه‌های گسترده‌ای که دارد می‌توان از آن استفاده‌های فراوان کرد.زیرا پایتون به عنوان یک «زبان همه‌منظوره» ساخته و توسعه داده شده و محدود به توسعه نوع خاصی از نرم‌افزارها نیست. به بیان دیگر، می‌توان از آن برای هر کاری، از تحلیل داده گرفته تا ساخت بازی‌های کامپیوتری استفاده کرد.

افزایش قوه خلاقیت و ایده پردازی

نهادینه کردن مفاهیم خلاقیت و کارآفرینی

خلق محصول( بازی، برنامه های تعاملی و...) و در نهایت ارزش آفرینی

دانش آموزان پس از گذراندن دوره های متناسب با رنج سنی خود، به مدت ۱۰ ماه، ماهانه پروژه ها و برنامه‌های تکمیلی خواهند داشت و توسط مربیان خود پشتیبانی خواهند شد و با ان ها در ارتباط خواهند بود.
سه روز به مدت 24 ساعت. ۱۶ ساعت آموزش اسکرچ و8 ساعت آموزش خلاقیت
لطفا به بخش ثبت نام مربیان در صفحه اول سایت مراجعه کنید. پس از مطالعه و پذیرش شرایط و همچنین ارسال رزومه و تکمیل سوالات ارزیابی در صورت تایید با شما برای شرکت در دوره ها در ارتباط خواهیم بود.
بله، در جهت معرفی توانمندی های کودکان و نوجوانان در زمینه کدنویسی، در کشور و مجامع بین المللی مسابقات و المپیادهای کدنویسی را شناسایی کرده و افراد منتخب را معرفی می نماید.